Spis treści

wolontarisz roku 20218 listopada 2021 roku na tere­nie zachodniej części woje­wódz­twa ślą­skiego rozpoczyna się konkurs Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Do 30 listopada będzie można zgłosić kandydatury do tego tytułu w aż trzech kategoriach. Finałem akcji będzie Gala Wolontariusz Roku 2021, w trakcie której odbędzie się debata o kondycji wolontariatu w regionie.

Tutaj link do zgłoszenia do konkursu, gdzie znajduje się także druk zgłoszenia i regulamin konkursu. https://cris.org.pl/2021/11/08/wolontariusz-roku-2021-zglos-swojego-faworyta/

CRIS ZNACZEK www RGB 150DPI        pobrany plik

Akcja jest wspólnym przed­się­wzię­ciem Sto­wa­rzy­sze­nia Cen­trum Rozwoju Ini­cja­tyw Spo­łecz­nych (CRIS), Stowarzyszenia Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego oraz Stowarzyszenia Oligos. Wszystkie trzy organizacje mają swoje siedziby w Rybniku.

Do konkursu zgłaszani mogą być kandydaci w następujących kategoriach: wolontariat indywidualny, grupy wolontariackie (w tym szkolne koła wolontariuszy) oraz wolontariat pracowniczy.

Aby zgłosić swoich faworytów, należy wypełnić formularz zawierający dane wolontariusza lub grupy wolontariuszy, a także osoby lub organizacji, która dokonuje nominacji. Drugą część wniosku wypełnia sam wolontariusz – powinien dokończyć pięć zdań dotyczących skojarzeń z pomaganiem, opisać swoją działalność oraz dodać zdjęcia lub film

– Nabór trwa tylko 23 dni. Formularze zgłoszeniowe należy przesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dostarczyć w wersji papierowej do Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS  na kampus, na Rudzką 13C. Unikatowe statuetki dla laureatów zostaną wykonane przez uczestników Warsztatowej Terapii Zajęciowej i dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku. Nagrody rzeczowe zostaną ufundowane przez Stowarzyszenie FOPSZ.

Gala Wolontariusz Roku 2021 odbędzie się 9 grudnia 2021 w Domu Kultury Chwałowice (ul. 1 Maja 91B, Rybnik-Chwałowice). Poprowadzi ją Monika Sokołowska. Poznamy wówczas nazwiska zwycięzców i wyróżnionych w każdej z kategorii.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu odbędzie się również debata dotycząca kondycji wolontariatu w regionie. Ta część wydarzenia organizowane jest w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 „Korpus Solidarności”, współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Z uwagi na hybrydowy charakter Gali, zarówno debatę, jak i przemówienia zwycięzców będzie można obejrzeć na dwa sposoby – na żywo oraz dzięki streamingowi na żywo na Facebook’u Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS (https://www.facebook.com/CRISRybnik).

Patronami medialnymi Konkursu Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego 2021 i Gali Wolontariusz Roku 2021 są Radio 90 oraz rybnik.com.pl.