wolontarisz roku 20218 listopada 2021 roku na tere­nie zachodniej części woje­wódz­twa ślą­skiego rozpoczyna się konkurs Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Do 30 listopada będzie można zgłosić kandydatury do tego tytułu w aż trzech kategoriach. Finałem akcji będzie Gala Wolontariusz Roku 2021, w trakcie której odbędzie się debata o kondycji wolontariatu w regionie.

Tutaj link do zgłoszenia do konkursu, gdzie znajduje się także druk zgłoszenia i regulamin konkursu. https://cris.org.pl/2021/11/08/wolontariusz-roku-2021-zglos-swojego-faworyta/

CRIS ZNACZEK www RGB 150DPI        pobrany plik

Akcja jest wspólnym przed­się­wzię­ciem Sto­wa­rzy­sze­nia Cen­trum Rozwoju Ini­cja­tyw Spo­łecz­nych (CRIS), Stowarzyszenia Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego oraz Stowarzyszenia Oligos. Wszystkie trzy organizacje mają swoje siedziby w Rybniku.

Do konkursu zgłaszani mogą być kandydaci w następujących kategoriach: wolontariat indywidualny, grupy wolontariackie (w tym szkolne koła wolontariuszy) oraz wolontariat pracowniczy.

Aby zgłosić swoich faworytów, należy wypełnić formularz zawierający dane wolontariusza lub grupy wolontariuszy, a także osoby lub organizacji, która dokonuje nominacji. Drugą część wniosku wypełnia sam wolontariusz – powinien dokończyć pięć zdań dotyczących skojarzeń z pomaganiem, opisać swoją działalność oraz dodać zdjęcia lub film

– Nabór trwa tylko 23 dni. Formularze zgłoszeniowe należy przesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dostarczyć w wersji papierowej do Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS  na kampus, na Rudzką 13C. Unikatowe statuetki dla laureatów zostaną wykonane przez uczestników Warsztatowej Terapii Zajęciowej i dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku. Nagrody rzeczowe zostaną ufundowane przez Stowarzyszenie FOPSZ.

Gala Wolontariusz Roku 2021 odbędzie się 9 grudnia 2021 w Domu Kultury Chwałowice (ul. 1 Maja 91B, Rybnik-Chwałowice). Poprowadzi ją Monika Sokołowska. Poznamy wówczas nazwiska zwycięzców i wyróżnionych w każdej z kategorii.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu odbędzie się również debata dotycząca kondycji wolontariatu w regionie. Ta część wydarzenia organizowane jest w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 „Korpus Solidarności”, współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Z uwagi na hybrydowy charakter Gali, zarówno debatę, jak i przemówienia zwycięzców będzie można obejrzeć na dwa sposoby – na żywo oraz dzięki streamingowi na żywo na Facebook’u Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS (https://www.facebook.com/CRISRybnik).

Patronami medialnymi Konkursu Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego 2021 i Gali Wolontariusz Roku 2021 są Radio 90 oraz rybnik.com.pl.

zebranie walne

Serdecznie zapraszamy delegatów organizacji członkowskich FOPSZ na Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze, które odbędzie się 21 maja 2019 r. w godz. 17.15 - 18.15. Spotkanie rozpoczynamy jednak obiadem o godz. 16.30. Zebranie będzie miało miejsce w Spółdzielni Socjalnej „Bistro z Ikrą”, przy ul. Barbary 22a, 44-270 w Rybniku.

LOGO Wolontariusz Roku Miasta Rybnik WYBRANE 001Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do konkursu Wolontariusz Roku 2018 Miasta Rybnik. Na zgłoszenia czekamy do 21 listopada 2018 r. Konkurs jest skierowany do wolontariuszy oraz organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami. Jest on doskonałą okazją, by w sposób szczególny docenić, wyróżnić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie i aktywność.

Zawiadamiamy, że na spotkaniu zarządu w dniu 16 kwietnia br. przyjęliśmy uchwałę o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Członków FOPSZ, które odbędzie się dnia 24 maja 2018 r. o godzinie 16.30. w Rybniku- Niedobczycach przy ul. Barbary 22A – tuż za Domem Kultury (bar gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej Z IKRĄ.

W dniu 1 grudnia 2017 r. na sali widowiskowej Domu Kultury w Rybniku - Boguszowicach odbyła się uroczysta Gala Wolontariusza Roku 2017 Miasta Rybnik. W uroczystości wzięło udział, oprócz nominowanych do nagrody wolontariuszy, wielu znakomitych gości, w tym Piotr Kuczera - prezydent Rybnika, Jan Mura - Przewodniczący Rady Miasta, radni miejscy oraz gość specjalny Bronisław Karasek - radny Sejmiku Śląskiego.

Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego zaprasza do współpracy.

biuro@federacja.slask.pl

www.federacja.slask.pl