W tym roku rozszerzamy obszar wolontariatu o koordynatorów, których pracę nie często się widzi, a co dopiero nagradza.

Już po raz trzeci wybieramy Wolontariusza Roku 2023 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Konkurs jest skierowany do wolontariuszy oraz organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami i stanowi doskonałą okazję, by w sposób szczególny docenić, wyróżnić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie i aktywność.

Wybieramy Koordynatora Wolontariatu Roku 2023 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Konkurs kierowany jest do koordynatorów wolontariatu działających w organizacjach pozarządowych i instytucjach współpracujących z wolontariuszami. Jest okazją, by w sposób szczególny docenić, wyróżnić i nagrodzić koordynatorów za ich zaangażowanie i aktywność.

Celem konkursów jest promocja aktywnych, zaangażowanych społecznie osób, które podejmują działania na rzecz innych, wspierają działania organizacji i instytucji, organizują i włączają się w inicjatywy, akcje i działania społeczne oraz docenienie aktywnych, zaangażowanych koordynatorów wolontariatu, którzy podejmują działania związane z zarządzaniem wolontariatem w organizacjach/instytucjach działających  na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Konkurs ma także na celu promocję i upowszechnianie dobrych praktyk współpracy organizacji i instytucji z wolontariuszami.

Szczegóły konkursów oraz formularze zgłoszeniowe znajdziecie Państwo pod poniższymi linkami na stronie CRIS Rybnik.

Wolontariusz Roku

Koordynator Roku

Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2023 r. (środa) do godziny 15:00. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Subregionalnej Gali Wolontariatu 05.12.2023, zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

PARTNERZY MEDIALNI

Organizatorami konkursu są:

• Stowarzyszenie OLIGOS;
  • Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego;
  • Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku.

Do tej pory

12 projektów